Zamknij

Takiej pogody nie było od lat. Optymistyczna prognoza na Wszystkich Świętych

Redakcja
30.10.2018 15:54
Pogoda
fot. Shutterstock

Jaka prognoza pogody na 1 listopada? Pogoda na Wszystkich Świętych nie uprzykrzy życia milionów Polaków podróżujących na groby swoich bliskich. Synoptycy prognozują wyjątkowo ciepłe zakończenie października i podobny początek listopada. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu klinu wyżu znad Rosji. Z południa będzie napływać ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda na 1 listopada

W nocy z 31 października na 1 listopada synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu Wschodnim oraz Podkarpaciu okresami duże. Uwaga kierowcy, we wschodniej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 3°C, 4°C miejscami na Pomorzu i Podlasiu oraz Podhalu do 8°C, 9°C w głębi kraju i 11°C na południowym wschodzie. 

pogda

W czwartek 1 listopada zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Wschodnim okresami duże. Rano na wschodzie kraju miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od 13°C, 15°C na północy do 20°C, 22°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, pod koniec dnia na wschodzie porywisty, południowo-wschodni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Wyjeżdżasz na Wszystkich Świętych? To miejsca najczęściej kontrolowane przez policję

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG