Rekord zimna o poranku. Mróz jednak nie odpuszcza! [POGODA]

Redakcja
01.03.2018 07:50
Rekord zimna o poranku. Mróz jednak nie odpuszcza! [POGODA]
fot. East News

Pierwszy dzień meteorologicznej wiosny przyniósł nowy rekord tegorocznej zimy — podaje TVN Meteo. W Stuposianach na Podkarpaciu termometry pokazały -28,7 stopni Celsjusza. Osoby, które mają dość mroźnego powietrza, muszą uzbroić się w cierpliwość. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla całego kraju. Pogoda na 1 marca — sprawdź szczegóły! 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Pogoda na czwartek 1 marca

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie, zwłaszcza we wschodniej połowie Polski i na wybrzeżu słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13 st., -10 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, około -8 st. w centrum i do -6 st., -5 st. na zachodzie.

Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

pogoda

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

To również Cię zainteresuje: Niskie temperatury nie odpuszczają. Jak radzić sobie z chłodem?

W nocy na wschodzie, północy i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna przeważnie od -18 st. do -13 st., na południowym wschodzie i w dolinach sudeckich od -20 st. do -17 st., a w dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -24 st. Nad samym morzem temperatura od -14 st. do -11 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni, na wschodzie miejscami północny.

RadioZET.pl/PAP,TVN Meteo/DG