Zamknij

Załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami z gradem [MAPA]

Redakcja
10.07.2018 14:51
Pogoda
fot. Shutterstock

IMGW wydało we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, burzami i burzami z gradem. Komunikat wydano dla mieszkańców ośmiu województw. 

Aktualna pogoda na dziś, jutro i prognoza długoterminowa

Zagłosuj

Śledzisz ostrzeżenia pogodowe IMGW?

Liczba głosów:

Alerty przed burzami wydano dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego oraz części dolnośląskiego. Synoptycy prognozują wystąpienie burz z gradem w województwie: pomorski, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim oraz małopolskim. 

xd
fot. Pogodynka

IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. 

Pogoda na 10 lipca 

We wtorek na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego i miejscami słabe przelotne opady deszczu, tylko w Bieszczadach silniejsze: do 15 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a miejscami na południu kraju, zwłaszcza w Tatrach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim, do 25 mm.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 23 st. do 26 st., chłodniej na wybrzeżu i w rejonach podgórskich: od 19 st. do 21 st. Wiatr na północy umiarkowany, północno-wschodni, poza tym słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Pierwszy stopień zagrożenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

Jesteś świadkiem niebezpiecznych zjawisk pogodowych? Daj nam znać! Czerwony telefony Radia ZET: 312 321 000

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG