Pogoda na 10 sierpnia. Piekielne upały i burze z gradem

Redakcja
09.08.2017 08:54
Pogoda na 10 sierpnia. Piekielne upały i burze z gradem
fot. Pixabay

Pogoda nas nie rozpieszcza. W nocy ze środy na czwartek na południowym wschodzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i opady deszczu oraz burze przemieszczające się z południowego zachodu na północny wschód. Miejscami grad. W czasie burz wysokość opadu, zwłaszcza na południowym zachodzie, do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 do 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W rejonach burz i wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne i z gradem. W czasie burz, zwłaszcza w pasie od Pomorza wschodniego i Warmii po Śląsk, wysokość opadu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21/26 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do około 33 st. C w centrum i 36 st. C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

IMGW niemal dla całej Polski wydało ostrzeżenia. Brak ostrzeżenia jedynie w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia otrzymały województwa: małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie. Dodatkowo w województwie świętokrzyskim i małopolskim obowiązuje 2 stopień ostrzeżenia w związku z prognozowanymi burzami z gradem, zaś w lubelskim 1 stopień.

RadioZET.pl/SI/PAP