Zamknij

Zima nie odpuszcza kierowcom. Nowe ostrzeżenia IMGW

Redakcja
11.02.2018 18:22
Zima nie odpuszcza kierowcom. Nowe ostrzeżenia IMGW
fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców czterech województw. Szczególną ostrożność będą musieli zachować kierowcy. Synoptycy prognozują wystąpienie marznących opadów i oblodzenia jezdni. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Co wolisz?

Liczba głosów:

Alert pogodowy pierwszego stopnia dotyczy województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. 

„W nocy prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -3°C” — podało w komunikacie IMGW. W województwie łódzkim prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Zimowe mandaty — sprawdź, za co możesz je dostać

Ostrzeżenia zaczną obowiązywać od godz. 7.30 rano. Kierowcy — noga z gazu! 

foot
fot. Pogodynka

Pogoda na poniedziałek 12 lutego

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na południowym wschodzie Polski miejscami rozpogodzenia, a na zachodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i w centrum kraju także śniegu z deszczem, lokalnie marznące, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, jedynie na północy kraju miejscami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni, a na wschodzie kraju początkowo południowy.

RadioZET.pl/PAP,IMGW/DG