To już wiosna? Przejaśnienia i 16 stopni na plusie! [POGODA]

Redakcja
10.03.2018 20:49
To już wiosna? Przejaśnienia i 16 stopni na plusie! [POGODA]
fot. Pixabay

Polska od zachodu przechodzi pod wpływ rozległego i głębokiego niżu z ośrodkiem nad Atlantykiem. Nad południowy zachód kraju nasunie się front ciepły, za którym zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Termometry pokażą nawet 16 stopni na plusie! 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Pogoda na niedziele 11 marca 

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, największa intensywność opadów na Pomorzu. Na południu możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od około -1 st. C na północnym wschodzie do 2 st. C w centrum i 4 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, od godzin okołopołudniowych, postępujące od południowego zachodu w głąb kraju, rozpogodzenia. Na północy kraju opady deszczu.

pogoda
fot. Pogodynka

Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie do około 13 st. C w centrum i 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu miejscami dość silny, na południu kraju porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy.

To również Cię zainteresuje: Jak mieć piękne usta na wiosnę? Poznaj najprostsze sposoby

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG