Zamknij

IMGW wydaje ostrzeżenia. UWAGA kierowcy!

Redakcja
11.01.2018 16:53
IMGW wydaje ostrzeżenia. UWAGA kierowcy!
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed marznącymi opadami dla sześciu województw. Szczególną ostrożność powinni zachować piesi i kierujący samochodami. 

 

Ostrzeżenia I stopnia dotyczą województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

- Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie miejscami słabych opadów marznącej mżawki, powodującej gołoledź. Największe prawdopodobieństwo oraz najdłuższy czas występowania zjawiska prognozuje się dla subregionów wschodniego i południowego. Prognozuje się również, że opady marznące będą stopniowo, od północnego wschodu województwa, przechodzić w słabe opady śniegu - podało w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 6:00 12 lutego br. 

Pogodynka
fot.

Pogodynka

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na północy Polski. Na południu miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -8 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum, do -2 st. na południowym zachodzie i do -1 st. lokalnie nad morzem. Na pogórzu temperatura od -6 st. do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG 

C