Pogoda szaleje! Nawet 12 stopni na plusie!

Redakcja
11.12.2017 09:13
Pogoda szaleje! Nawet 12 stopni na plusie!
fot. Wikipedia

To już prawie wiosna! We wtorek, 12 grudnia w całej Polsce będzie bardzo ciepło, choć deszczowo. Gdzie najcieplej? Sprawdzamy!

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st., 7 st. na zachodzie i północy do 12 st. na Śląsku Opolskim i Górnym, w Małopolsce i na południowym wschodzie.

Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na południu okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, na Podkarpaciu do 80 km/h, a w dolinach karpackich porywy wiatru do 100 km/h. Wiatr południowo-zachodni, we wschodniej połowie kraju początkowo południowy. W górach wiatr fenowy.

Tak wysokie temperatury to wynik napływu ciepłego powietrza morskiego. Ci, którzy liczyli na śnieżną zimę z siarczystym mrozem, mogą poczuć się zawiedzeni. Zmarzluchy jednak na pewno będą na „tak"!

Prawdziwa zima (a więc temperatury poniżej zera) przyjdzie dopiero w styczniu. Na minusie ma być od początku miesiąca aż do 17 stycznia. Potem zapowiada się cieplejszy tydzień. Ujemne temperatury wrócą jednak dość szybko – już 28 stycznia.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl/AccuWeather