Zamknij

Pogoda: Koniec ochłodzenia. Do Polski powraca fala upałów

Redakcja
12.08.2018 19:22
Pogoda
fot. Wojtek Laski/East News

Po chłodniejszym, deszczowym i burzowym weekendzie, do Polski powróci fala wysokich temperatur. W poniedziałek na termometrach zobaczymy ponad 30 stopni! We wtorek w wielu miejscach zagrzmi i spadnie grad. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Polska będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego przemieszczającego się przez obszar kraju z południa na północ. Z południowego zachodu zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w poniedziałek 

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu oraz wieczorem na krańcach zachodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 25 st. na Suwalszczyźnie do 32 st. na Śląsku, chłodniej miejscami we wschodniej części wybrzeża: od 22 st. do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek postępujące od zachodu przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, na Przedgórzu Sudeckim do 20 mm. Temperatura minimalna od 16 st. do 20 st., jedynie na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 13 st. do 16 st.

Pogoda we wtorek 

We wtorek przeważnie zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią na południu i wschodzie kraju, tutaj w czasie burz prognozowane są opady do 30 mm, a na południowym wschodzie do 40 mm.

Temperatura maksymalna w zachodniej połowie kraju od 22 st. do 26 st., we wschodniej od 25 st. do 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

ft

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/DG