IMGW ostrzega przed silnym mrozem

Redakcja
14.01.2018 12:01
IMGW ostrzega przed silnym mrozem
fot. Pixabay

Arktyczne mrozy zawitały do Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, jaki ma wystąpić w nocy na południu Polski. 

Zagłosuj

Lubisz jeździć na łyżwach?

Liczba głosów:

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczą południowych części województw małopolskiego i podkarpackiego.

''Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 15 km/h'' - podało w oficjalnym komunikacie IMGW. 

pogodynka

W niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od -5, -4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -3 stopni Celsjusza w centrum, do -1, 0 stopni na zachodzie. W rejonach podgórskich od -5 do -1 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Zobacz także

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie Polski początkowo miejscami duże. Temperatura minimalna od -14, -11 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około -8 stopni w centrum, do -6, -5 stopni Celsjusza na zachodzie. W Kotlinach Sudeckich około -8 stopni, w dolinach karpackich od -14 do -10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by w trakcie mrozów nie być obojętnym na los innych, szczególnie bezdomnych osób. W komunikacie z końca grudnia podało, że od 1 listopada z powodu wychłodzenia zmarło 15 osób.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/RCB/DG