Wraca lato! Nawet do 24 stopni!

Redakcja
16.10.2017 08:46
Wraca lato! Nawet do 24 stopni!
fot. Pixabay

To będzie piękny początek tygodnia! 16 i 17 października będzie ciepło i słonecznie!

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia, północna oraz północno-wschodnia są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż z centrami nad Europą południową. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż, z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

16 października. Pogoda

W poniedziałek, 16 października na wybrzeżu i Pomorzu oraz na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na pozostałym obszarze bezchmurnie, jedynie początkowo lokalnie na Mazowszu i Lubelszczyźnie, w rejonach występowania mgieł, zachmurzenie całkowite. Rano miejscami mgły, głównie we wschodniej połowie kraju oraz na południu, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna od 18 st.C, 20 st.C na północy, około 21 st.C w centrum, do 22 st.C, 24 st.C na południu; niższa na wybrzeżu wschodnim - od 16 st.C do 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, po południu od zachodu skręcający na zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe, początkowo możliwa mgła. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

W nocy na północy i wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie, jedynie w rejonach występowania mgieł lokalnie zachmurzenie całkowite. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 8 st.C do 12 st.C, w rejonach podgórskich od 6 st.C do 9 st.C, na wybrzeżu 12 st.C, 13 st.C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

17 października. Pogoda

We wtorek na północy, wschodzie i w centrum początkowo zachmurzenie duże lub całkowite, później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski bezchmurnie, jedynie rano, w rejonach występowania mgieł, zachmurzenie całkowite. W całym kraju rano miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 17 st.C, 19 st.C na północnym wschodzie, około 21 st.C w centrum, do 24 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny oraz porywisty. Wiatr południowo-zachodni, jedynie na południowym zachodzie okresami południowy.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

RadioZET.pl/SI/PAP