Zamknij

Dzień raczej pochmurny, a rano – mgły. Pogoda na czwartek

Redakcja
18.10.2018 06:59
Dzień raczej pochmurny, a rano – mgły. Pogoda na czwartek
fot. Evannovostro/Shutterstock

W czwartek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Po południu na północnym zachodzie i krańcach zachodnich oraz na Śląsku słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 21°C, chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i terenach podgórskich: około 17°C. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i krańcach zachodnich po południu umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW informuje: południowa i północna Europa jest pod wpływem niżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominuje wyż rozciągający się od Atlantyku, przez środkową Europę po Rosję. Polska jest w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, pomiędzy słabnącym wyżem nad Rosją, a rozbudowującym się na wschód Wyżem Azorskim. Pod koniec dnia nad Pomorze Zachodnie dotrze mało aktywny front chłodny. Z północnego zachodu napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Zobacz także

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1006 hPa i pozostanie bez zmian.

Pogoda w nocy

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, zachodzie i miejscami na krańcach południowych okresami słabe opady deszczu. Miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność, zwłaszcza na wschodzie, do 100 m. Temperatura minimalna od 5°C do 10°C, chłodniej na północnym wschodzie: od 3°C do 5°C. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, północno-zachodni.

Zobacz także

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 19°C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, zmienny.

RadioZET/PAP/JZ