Pogoda. Deszcz, wiatr i sztorm! Jest pogodowy alarm!

Redakcja
02.11.2017 08:52
Pogoda. Deszcz, wiatr i sztorm! Jest pogodowy alarm!
fot. Pexels

2 listopada 2017 pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Sprawdź prognozę!

Pogoda na 2 listopada

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie południe kontynentu pozostaje w zasięgu wyżu. Polska znajduje się pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad południowej Szwecji nad Bałtyk Środkowy. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, za frontem zacznie napływać powietrze chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 989 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W pasie od Górnego Śląska po Polesie prognozowana suma opadów do 15-20 mm. Nad morzem rano możliwe burze. Temperatura maksymalna przeważnie od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Od zachodu opady będą zanikać. Temperatura od 5 st. do 9 st., w kotlinach górskich lokalnie 3 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Instytut Meteorologii i Gospodarni Wodnej wydał ostrzeżenia: sztorm na strefie brzegowej wschodniej i silny wiatr na strefie brzegowej zachodniej.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl