Zamknij

Blisko pół metra śniegu. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

Redakcja
02.02.2018 11:33
Blisko pół metra śniegu. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami
fot. Pixabay

Uwaga na obfite opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla dwóch województw. 

Prognoza pogody na sobotę. Ostrzeżenie IMGW 

Alert pogodowy dotyczy południowej części województwa małopolskiego oraz województwa podkarpackiego. 

„Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w pierwszej dobie od 10 cm do 20 cm, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 25 cm. W ciągu kolejnej nocy nastąpi dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. W sumie za cały okres prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 45 cm” — podał w komunikacie IMGW.

Przechwytywanie

Pogoda na 3 lutego dla całej Polski 

W nocy z piątku na sobotę na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu Polski przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, na południowym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północnym wschodzie lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 do 1 st. C — w kotlinach sudeckich i w rejonach podgórskich około -4 st. C. 

Jaki krem na zimę? Krem nawilżający może nie wystarczyć

W sobotę zachmurzenie duże. W południowo-wschodniej połowie kraju opady śniegu, na południu Śląska, w Małopolsce, na Podkarpaciu i na południu Lubelszczyzny okresami o umiarkowanym natężeniu i tam możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm do 10 cm, a w Bieszczadach o 10 cm do 15 cm. Na pozostałym obszarze miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 1 do 4 st. C, niższa w rejonach podgórskich Karpat — około -1 st. C. W Karpatach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/PAP,IMGW/DG