Niskie temperatury nie odpuszczają. IMGW ostrzega 15 województw [POGODA]

Redakcja
02.03.2018 08:35
Niskie temperatury nie odpuszczają. IMGW ostrzega 15 województw [POGODA]
fot. Adam Wysocki/East News

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty 1. stopnia dla niemal wszystkich województw. Wyjątkiem jest część województwa zachodniopomorskiego. Na horyzoncie widać już wyraźne ocieplenie. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na północy oraz we wschodniej połowie Polski, wzrost zachmurzenia do dużego i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od -9 do -6 st. C, a na zachodzie od -6 do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

pogoda

To również Cię zainteresuje: To nie w Suwałkach jest najzimniej. Gdzie padł rekord mrozu?

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy oraz we wschodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -16, -14 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich do -12, -10 st. C na zachodzie i -7 st. C lokalnie na wybrzeżu. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Zobacz w jakich warunkach bezdomni kryją się przed mrozem: 

RadioZET.pl/PAP/DG