Zamknij

Będzie ślisko! IMGW ostrzega trzy województwa

Redakcja
20.01.2018 11:09
Będzie ślisko! IMGW ostrzega trzy województwa
fot. East News

Zimowa aura nie opuszcza Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla trzech województw. 

Zagłosuj

Co wolisz?

Liczba głosów:

Komunikat IMGW dotyczy województw: lubelskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Alerty dotyczą oblodzenia. Zaczęły obowiązywać dziś rano i potrwają do 7.30 w niedzielę. 

''Prognozuje się po południu spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, przy gruncie od -7°C do -4°C'' - napisano. 

pogodynka
fot. Pogodynka

Pogoda na 20 stycznia

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu, na zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna przeważnie od 0 st. do 3 st., tylko na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich około -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych.

Zobacz także

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do -1 st. na zachodzie i 0 st. lokalnie nad samym morzem. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na wschodnim wybrzeżu słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG