Siarczysty mróz zaatakuje tej nocy. Nawet... minut 15 stopni! [MAPA]

Redakcja
22.02.2018 17:49
Siarczysty mróz zaatakuje tej nocy. Nawet... minut 15 stopni! [MAPA]
fot. Adam Wysocki/East News

Mroźne, arktyczne powietrze napłynęło do Polski. Prognoza pogody na najbliższe godziny przewiduje spadek temperatur do minus 15 stopni Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla dwóch województw. Nie oznacza to, że na pozostałym obszarze kraju pogoda będzie łaskawsza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

W środę IMGW wydało specjalny komunikat, w którym ostrzegało mieszkańców północnego wschodu i kotlin górskich. W tych miejscach w ciągu kilku najbliższych dni temperatura może lokalnie spaść nawet do minus 18 stopni Celsjusza. 

Pierwszy gwałtowny spadek temperatur czeka nas w nocy z czwartku na piątek. Termometry wskążą na ogół od -10 st. C do -5 st. C, na północnym wschodzie i kotlinach sudeckich chłodniej od -15 st. C do -9 st. C, na południowym wschodzie od -9 st. C do -4 st. C.

imgw
fot. Pogodynka

W kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Niskie temperatury, a nasze zdrowie. Dlaczego zimą częściej boli nas gardło?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z mrozami wydał ostrzeżenia dla województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. ''Prognozuje się temperaturę minimalną od -16°C do -13°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h'' - podano w komunikacie.

Polska znajduje się pod wpływem rozległego wyżu znad południowej Skandynawii. Ze wschodu napływać będzie zimne powietrze polarne kontynentalne.

RadioZET.pl/PAP,IMGW/DG