Zamiast śniegu... deszcz. Na termometrach nawet 10 stopni! [POGODA]

Redakcja
25.12.2017 09:35
Zamiast śniegu... deszcz. Na termometrach nawet 10 stopni! [POGODA]
fot. Pixabay

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w wycinku ciepłym niżu z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego i Skandynawii.

Zagłosuj

Czy boisz się silnego wiatru?

Liczba głosów:

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, wschodzie i w centrum Polski miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. do 10 st. w rejonach podgórskich od 5 st. do 7 st.

Wiatr na południowym wschodzie Polski umiarkowany, na pozostałym obszarze kraju umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach miejscami do 55 km/h, na wybrzeżu do 65 km/h, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

pogodynka
fot. Pogodynka

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

W nocy na południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy miejscami słabe opady deszczu. W Małopolsce w dolinach lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st., na wybrzeżu do 5 st. W dolinach górskich i w Małopolsce miejscami spadek temperatury do -2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, na północnym zachodzie i na południowym wschodzie Polski okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wybrzeżu do 55 km/h, na Podkarpaciu do 65 km/h, a wysoko w górach 90 km/h.

RadioZET.pl/PAP/DG