Zamknij

Kolejne ofiary mrozu. IMGW ostrzega 12 województw

Redakcja
25.02.2018 09:31
Kolejne ofiary mrozu. IMGW ostrzega 12 województw
fot. PAP

W ciągu najbliższych dwóch dni Polska będzie pod pływem wyżu znad Skandynawii, tylko w poniedziałek województwa południowe znajdą się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Nadal nad Polską będzie się utrzymywać mroźne powietrze arktyczne - informuje IMGW. Kolejne dwie osoby zmarły wczoraj z powodu wychłodzenia organizmu - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w niedzielę na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 1. stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem obowiązuje w 12 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, części woj. śląskiego w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz części woj. dolnośląskiego w obszarze Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

Mniej zagrożone mrozem są województwa Polski zachodniej. Silny mróz wystąpi w najbliższych trzech dniach w większości województw.

pogoda

Pogoda na niedziele 25 lutego

W niedziele we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami opady śniegu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do duże, lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju i w dolinach górskich od -12°C do -7°C, na pozostałym obszarze od -7°C do -3°C, na zachodnim wybrzeżu lokalnie do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni.

Pogoda na poniedziałek 26 lutego

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza nad morzem i we wschodniej połowie kraju, wzrost zachmurzenia do dużego i opady śniegu.

Temperatura minimalna przeważnie od -17°C do -12°C, na północnym wschodzie i w kotlinach karpackich od -22°C do -17°C, na północnym zachodzie i wybrzeżu od -12°C do -7°C, na zachodnim wybrzeżu lokalnie do -6°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju i na Pomorzu, wzrost zachmurzenia do dużego i opady śniegu. Temperatura maksymalna na wschodzie od -12°C, -9°C, w centrum około -7°C, do -5°C, -2°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/DG