Mróz nie ustępuje. Ostrzeżenie dla 16 województw [POGODA]

Redakcja
28.02.2018 07:40
Mróz nie ustępuje. Ostrzeżenie dla 16 województw [POGODA]
fot. Flickr.com

Mroźna aura nie odpuszcza. Przed nami kolejna doba z bardzo niskimi temperaturami. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla całej Polski. Służby przypominają, by w czasie utrzymujących się w Polsce mrozów zwracać uwagę na osoby bezdomne i starsze. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na wybrzeżu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady śniegu.

Pogoda na środę 28 lutego

Temperatura maksymalna od -13 st., -11 st. na wschodzie, około -9 st. w centrum, do -7 st., -5 st. na zachodzie oraz do -4 st., -3 st. na zachodnim wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -13 do -10 st. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju początkowo dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h. Wiatr północno-wschodni i wschodni.

To również Cię zainteresuje: Jak przetrwać mrozy? Sprawdzone sposoby z różnych zakątków świata

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie nieznacznie spadać.

pogoda

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie początkowo na wschodzie, południu oraz wschodnim wybrzeżu zachmurzenie duże i gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -18 do -13 st., niższa miejscami na wschodzie, od -20 do -18 st. oraz na Podhalu i w dolinach karpackich, od -24 do -19 st., wyższa nad samym morzem, od -12 do -8 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.

RadioZET.pl/PAP/DG