Zamknij

Zmiana pogody. Do Polski wracają upały i burze

Redakcja
02.09.2018 17:16
Pogoda
fot. Wojtek Laski/East News

Jak informuje IMGW, Polska znajduje się w zasięgu dwóch ośrodków ciśnienia. Na południu i krańcach południowo-zachodnich Polski zaznaczy się wpływ zatoki, związanej z płytkim niżem, którego ośrodek znad Niziny Węgierskiej przemieści się nad Słowację. Pozostały obszar kraju będzie w zasięgu słabnącego wyżu znad północnej Rosji. Pogoda na początku września zapowiada się więc wyjątkowo słonecznie i ciepło. We wtorek synoptycy prognozują wystąpienie burz z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Twoja ulubiona pora roku to:

Liczba głosów:

Pogoda na 3 września 

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i wschodzie okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia tam słabych, przelotnych opadów deszczu. W miejscowościach podgórskich Karpat i w Karpatach oraz na Roztoczu miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, a w Tatrach do 30 mm. Rano na północnym wschodzie miejscami mgła, ograniczające widzialność do 300 m.

pogoda1

Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich, 26 st. w głębi kraju do 27 st. miejscami na południu. Chłodniej nad morzem: od 20 st. do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Zobacz także

Pogoda na 4 września 

We wtorek na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, także z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a od Górnego Śląska po Podkarpacie do 20 mm, w Tatrach do 25 mm.

pogoda2

Temperatura maksymalna od 24 st. do 26 st., chłodniej na północy i na Pogórzu Karpackim: od 22 st. do 24 st., a na wybrzeżu i na Podhalu około 20 st. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG