Zamknij

Zimno, ale słonecznie! Pogoda na 31 października

Redakcja
31.10.2017 08:37
Zimno, ale słonecznie! Pogoda na 31 października
fot. Flickr

Zimno! 31 października pogoda nie będzie nas rozpieszczać! Okresami zaświeci słońce, ale temperatury będą niskie. Najwyższa temperatura na północnym-zachodzie kraju (9 stopni), we wschodniej Polsce – 4 stopnie.

Jak podał w oficjalnym komunikacie IMGW, Europa północna i północno-wschodnia znajduje się w zasięgu układów niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Islandią i zachodnią Rosją, w strefie frontów atmosferycznych. Nad centralną, zachodnią i południową częścią Europy zalega rozległy wyż. Polska północno-wschodnia jest na skraju niżu znad Rosji, pozostałe rejony są w zasięgu wyżu. Do Polski napływa chłodna, polarnomorska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

We wtorek, 31 października w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na północnym wschodzie oraz na północy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Na zachodzie i południowym zachodzie miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na wschodzie do 9 st. na północnym zachodzie i nad morzem, a w rejonach podgórskich od 0 do 5 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, we wschodniej połowie Polski w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, na wschodzie kraju deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na wschodzie, 2 st. w centrum, do 8 st. na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -3 st. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP