Zamknij

Ciepłe i słoneczne zakończenie października. Będzie nawet 20 stopni! [POGODA]

Redakcja
31.10.2018 07:11
Ciepłe i słoneczne zakończenie października. Będzie nawet 20 stopni! [POGODA]
fot. Shutterstock

Pogoda pod koniec października nie przestaje zaskakiwać. W środę termometry wskażą nawet 20 stopni! Będzie ciepło i słonecznie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północno-zachodnia jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Hiszpanią. Pozostałą część kontynentu, w tym i Polskę, obejmuje klin wyżu znad Rosji. Z południa napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda w środę 

31 października synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C, 12°C na północnym zachodzie, od 14°C do 18°C w centrum kraju, do 20°C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu Wschodnim oraz Podkarpaciu okresami duże, na Podkarpaciu również lokalnie całkowite. We wschodniej połowie kraju miejscami silne zamglenia i lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od 3°C, 4°C na północy do 9°C na południu i 10°C na południowym wschodzie, chłodniej na obszarach podgórskich, około 2°C. Wiatr na wschodzie kraju słaby, na pozostałym obszarze również umiarkowany, w rejonach podgórskich nad ranem dość silny i porywisty, na zachodzie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 85 km/h.

Zobacz także

W Warszawie w środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna około 16°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie małe. Miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna około 9°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Wyjeżdżasz samochodem na Wszystkich Świętych? Pamiętaj o kilku rzeczach

RadioZET.pl/IMGW/PAP/DG