Pogoda na piątek? Znów ciężko! W 1/3 kraju najwyższe ostrzeżenia IMGW

04.08.2017 09:02

Jaka pogoda czeka nas 4 sierpnia? Upał nie odpuszcza. Zobacz, gdzie będzie najcieplej.

Pogoda na piątek? Znów ciężko! W 1/3 kraju najwyższe ostrzeżenia IMGW fot. Pixabay

IMGW informuje, że nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkiem nad Zatoką Botnicką ze strefą frontów atmosferycznych. Jedynie południowo-zachodnia i częściowo środkowa część Europy jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego niżu, w strefie frontu atmosferycznego rozdzielającego gorące powietrze zwrotnikowe na południu kraju, od chłodniejszego polarno-morskiego na północy.

4 sierpnia ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

W piątek będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w południowej połowie Polski również burze. W burzach na południu kraju prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 – 23 st. C na północy kraju, 29 st. C w centrum do 32 st. C na południu i 34 st. C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

IMGW nie wydało ostrzeżeń dla północnej części kraju. W środkowej części Polski obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia – w województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim (jego południowej części) i lubelskim związane jest to z ostrzeżeniami przed upałem. W województwach śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim obowiązuje z kolei ostrzeżenia 3. stopnia w związku z upałem. Tam najtrudniej będzie przetrwać wysokie, niemal afrykańskie temperatury.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl

Oceń