Opady śniegu i dodatnie temperatury. Będzie cieplej? Pogoda na 5 marca

Redakcja
04.03.2018 21:49
Opady śniegu i dodatnie temperatury. Będzie cieplej? Pogoda na 5 marca
fot. PAP

Zalegające nad Polską mroźne powietrze polarne kontynentalne od zachodu będzie stopniowo zastępowane przez powietrze polarne morskie. To oznacza nieśmiały wzrost temperatur. Zobaczcie szczegółową prognozę pogody na 5 lutego 2018 roku. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W poniedziałek na północnym zachodzie Polski zachmurzenie duże, na zachodnim wybrzeżu przed południem możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od -3 st., -1 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum, do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

To również Cię zainteresuje: Dlaczego zimą częściej boli nas gardło?

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego i po północy słabe opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy miejscami rozpogodzenia. Temperatura minimalna od -10 st. na krańcach północno-wschodnich do -3 st. w centrum i do -1 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

We wtorek na północnym wschodzie i Pomorzu wschodnim zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przemieszczające się z południa na północ opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu, przejściowo deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna: na północnym wschodzie od -2 st. do 1 st., poza tym od 1 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Fala mrozów w Polsce

Według danych Komendy Głównej Policji od początku listopada zeszłego roku w wyniku wychłodzenia zmarło 69 osób. Z kolei według danych Państwowej Straży Pożarnej z powodu zatrucia tlenkiem węgla od 1 października 2017 r. zmarło 55 osób.

Zobacz także

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie — przypominają. 

RadioZET.pl/PAP/DG