Zamknij

Pogoda na 5 stycznia. Gdzie będzie padało?

Redakcja
04.01.2018 21:16
Pogoda na 5 stycznia. Gdzie będzie padało?
fot. Pexels

Jaka pogoda czeka nas w piątek, 5 stycznia 2018? Oto szczegółowa prognoza.

Pogoda na 5 stycznia 2018. Prognoza pogody

Nad Europą, w tym nad Polską, dominował będzie rozległy niż rozciągający się od Wysp Brytyjskich po wschodni Bałtyk, jedynie krańce wschodnie kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie wzrastać.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał na razie żadnych ostrzeżeń pogodowych – wszystko wskazuje więc na to, że piątek będzie należał do spokojnych atmosferycznie dni.

W piątek przeważać będzie zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich Karpat początkowo deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach także śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. miejscami na północnym wschodzie do 9 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem także dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, na północy możliwy także deszcz ze śniegiem. Lokalnie na północy kraju możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 st. do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie początkowo porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo w porywach do 80 km/h.

RadioZET.pl/SI/PAP/pogodynka.pl