Pogoda na 6 grudnia. IMGW wydał ostrzeżenie

Redakcja
05.12.2017 20:29
Pogoda na 6 grudnia. IMGW wydał ostrzeżenie
fot. Flickr

Jaka pogoda czeka nas w środę, 6 grudnia? Oto szczegółowa prognoza.

Jak informuje IMGW, Europa północno wschodnia i północno zachodnia będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy układ wyżowy. Polska północno-wschodnia pozostanie w zasięgu niżu znad Rosji, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, południowo-zachodnia część kraju przejdzie w zasięgu wyżu znad Francji, z północnego zachodu napływać będzie powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, w górach powyżej 800 m n.p.m. śniegu, a w dolinach karpackich miejscami również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Pomorzu prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 4 st., 5 st. na wschodzie do 8 st. 9 st. na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu dość silny i silny, porywisty, zachodni. Na zachodnim wybrzeżu średnia prędkość wiatru od 30 km/h do 45 km/h, a na wschodnim od 30 km/h do 55 km/h. Wiatr w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W województwie pomorskim do godziny 20:00 dnia 06.12.2017 obowiązuje ostrzeżenie związane z silnym wiatrem. Mieszkańcy tego regionu muszą uważać zatem szczególnie.

RadioZET.pl/SI/PAP