Zamknij

Pogoda na piątek. Upał, burze z gradem i wichury

Redakcja
06.07.2018 08:24
Pogoda na piątek. Upał, burze z gradem i wichury

Pogoda w piątek, 6 lipca zapowiada się wyjątkowo dynamicznie. Na obszarze całej Polski należy spodziewać się wysokich temperatur. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz północna znajdują się pod wpływem płytkich niżów z ośrodkami nad Zatoką Fińską, Morzem Białym i Morzem Norweskim. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Polska znajduje się na skraju niżu znad Zatoki Fińskiej, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Pogoda na 6 lipca 

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południu i południowym wschodzie kraju przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Słabe, przelotne opady deszczu miejscami także na Pomorzu.

Temperatura maksymalna od 22°C na północy do 29°C na południowym wschodzie. Chłodniej na wybrzeżu, od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Burze w Polsce 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątkowej prognozie ostrzeżeń alert pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenia wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. 

Zobacz także

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami opady gradu” – czytamy w komunikacie.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG