Pogoda na 6 listopada. Nawet do 20 stopni!

Redakcja
06.11.2018 07:04
Pogoda na 6 listopada. Nawet do 20 stopni!
fot. Shutterstock

Nad Europą Wschodnią wciąż dominuje wyż znad zachodniej Rosji, a Europa Zachodnia pozostaje w zasięgu niżu znad Atlantyku. Polska jest na skraju wyżu, a we wtorek z południa w dalszym ciągu napływać będą do nas ciepłe masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W dzień na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na północnym wschodzie kraju, a po południu także na południowym wschodzie duże. Temperatura maksymalna od 13°C na północnym wschodzie do 20°C miejscami na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Tatr wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. W południe ciśnienie w Warszawie wyniesie 1006 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W stolicy we wtorek zachmurzenie małe lub nawet bezchmurne niebo. Temperatura maksymalna to 17°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

pogoda wtorek

Pogoda w nocy

W nocy na ogół zachmurzenie małe, jedynie na północy i wschodzie kraju okresami umiarkowane, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu duże. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie i północy kraju mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 5°C w Małopolsce i na Kielecczyźnie, około 8°C, 9°C na przeważającym obszarze do 12°C na południu Ziemi Lubuskiej. W rejonach podgórskich około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i w górach okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W nocy w Warszawie zachmurzenie małe. Lokalnie możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

RadioZET.pl/PAP/JŚ