Pogoda na weekend: uwaga na burze

Redakcja
06.07.2018 23:55
Pogoda na 7 i 8 lipca. Słonecznie w całym kraju. Możliwe burze
fot. MAREK ZAJDLER/East News

W sobotę i niedzielę w całym kraju spodziewana jest słoneczna pogoda, ale miejscami mogą również wystąpić burze. Na chłodną aurę powinni szykować się przede wszystkim mieszkańcy i turyści w górach. Sprawdź prognozę pogody na 7 i 8 lipca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, północno-wschodnia i wschodnia Polska będą w zasięgu słabnącego niżu. Nad pozostałym obszarem kraju od zachodu rozbuduje się wyż znad Wysp Brytyjskich.

Pogoda na 7 lipca

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie i krańcach wschodnich okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami mogą tam pojawić się słabe burze.

Zobacz także

Temperatura od 20 stopni Celsjusza na Podhalu, nad morzem i południowym wschodzie do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty i północno-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i powoli będzie rosło.

Prognoza pogody na 7 lipca

Pogoda na 8 lipca

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, wzrastające do dużego. W województwach północno-wschodnich miejscami przelotne opady deszczu i lokalnie burze z opadami do 10 mm.

Niewielkie przelotne opady deszczu mogą wystąpić w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od 10 stopni Celsjusza na Podhalu do 16 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni - w czasie burz porywisty.

W niedzielę w województwach południowych i południowo-wschodnich zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognozowane są tam przelotne opady deszczu i miejscami burze. 

Zobacz także

W Karpatach i na Pogórzu Karpackim może spaść 16 mm opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie głównie umiarkowane, a w pasie województw centralnych miejscami możliwy słaby, przelotny deszcz.

Temperatura od 19 stopni Celsjusza w kotlinach górskich i na wybrzeżu do 25 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr może osiagnąć do 65 km/h.

RadioZET.pl/PAP/PTD