Zamknij

Ciepło i słonecznie. Na termometrach nawet 25 stopni! [POGODA]

Redakcja
08.04.2018 21:50
Pogoda
fot. Shutterstock

Pogoda na 9 i 10 kwietnia zapowiada się wyjątkowo gorąco. Jak informuje IMGW, Polska znajduje się pod wpływem płytkich niżów znad Niemiec oraz południowej Szwecji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Temperatura maksymalna wyniesie +25 stopni na południu kraju. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Pogoda na 9 kwietnia 

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie miejscami przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe lub bezchmurnie.

pogoda1

Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na północy i w obszarach podgórskich do 25 st. lokalnie na południu. Najchłodniej nad samym morzem, od 13 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny, w Beskidach w porywach do 70 km/h, a w Tatrach do 90 km/h, południowy.

Pogoda na 10 kwietnia

We wtorek przeważnie zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju, z wyjątkiem województw północno-wschodnich, przelotne opady deszczu. Miejscami burze, głównie w południowej połowie kraju. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

pogoda2

Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie i terenach podgórskich do 24 st. miejscami na południowym wschodzie, chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej, od 6 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

CZYTAJ TAKŻE: Podręcznik alergika. Kiedy pylą drzewa i trawy?

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać.

RadioZET.pl/PAP/DG