Zamknij

Pogoda na Boże Narodzenie 2018. Spadnie nawet 18 cm śniegu!

Redakcja
14.12.2018 12:17
Pogoda na Boże Narodzenie 2018. Spadnie nawet 18 cm śniegu!
fot. Twitter screen

Pogoda na Boże Narodzenie 2018. Choć pierwsze prognozy pogody na tegoroczne święta zapowiadały dodatnie temperatury i opady deszczu, najnowsze modele meteorologiczne dają nadzieję na białe święta! W niektórych regionach Polski może spaść 18 cm śniegu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Śnieg i mróz na święta Bożego Narodzenia?

Liczba głosów:

Czy na święta spadnie śnieg? Jaka będzie temperatura? Te dwa pytania nurtują Polaków przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Najnowsze prognozy pogody przewidują intensywne opady śniegu pod koniec grudnia.

„Wbrew tracącym nadzieję. Modele co chwilę wrzucają wersję zimowych Świąt. Oto najnowsze wyliczenia pokrywy śnieżnej w Wigilię i Świętego Szczepana” – napisał na Twitterze serwis Meteoprognoza.pl.

Pogoda na Wigilię 2018

24 grudnia możemy spodziewać się opadów śniegu na obszarze całego kraju. Na wschodzie i południu Polski przyrost pokrywy śnieżnej będzie sięgać 18 centymetrów! Temperatura maksymalna wyniesie od -1 do nawet -5°C. Na północy kraju możliwe opady deszczu. 

Pogoda na 25 grudnia 2018

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia przywita nas śnieżnobiałą aurą. Na zachodzie i południu Polski możliwe chwile ze słońcem. W górach grubość pokrywy śnieżnej sięgnie 24 centymetrów. 

Termometry w ciągu dnia wskażą od -1 do nawet -5°C. Na wybrzeżu dodatnie temperatury: 1-3°C.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski

Pogoda na 26 grudnia 2018

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia upłynie pod znakiem zmiennej pogody. Na północy i zachodzie kraju prognozuje się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Na więcej śniegu mogą liczyć mieszkańcy centralnej, wschodniej i południowej Polski. 

Temperatura maksymalna od -7 do -4°C na północnym wschodzie oraz wschodzie, od -1 do 1°C północno-zachodniej i zachodniej Polsce.

Przypominamy, że ze względu na tak odległy termin nie można dokładnie przewidzieć, jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia 2018. Warto każdego dnia na bieżąco kontrolować prognozę pogody na radiozet.pl. 

RadioZET.pl/Meteoprognoza/wp.pl/DG