Zamknij

Pogoda na Wielkanoc 2018. Jaka temperatura czeka nas w najbliższych dniach?

Redakcja
23.03.2018 14:34
ZIMA
fot. Agencja Gazeta

Jeżeli pod koniec marca nadal marzycie o nartach i lepieniu bałwana, a każdy, nawet najmniejszy mrozek napełnia was nadzieją, mamy złe wiadomości. Już w najbliższą niedzielę ostatnie pozostałości zimy opuszczą naszą szerokość geograficzną.

Zachodnia i centralna Polska muszą pogodzić się z tym, że już od niedzieli kreska będzie lawirować między +10 i +12 stopni Celsjusza. To dopiero początek. Później będzie jeszcze cieplej.

Zagłosuj

Najgorsza pora roku to:

Liczba głosów:

— W przyszły piątek dzięki wpływowi pogodnego wyżu znad Morza Czarnego i z południa dotrze do Polski bardzo ciepła masa powietrza śródziemnomorskiego. Temperatura w zachodniej i w południowej Polsce jeszcze bardziej podskoczy i dobije nawet do 15 stopni, a w centrum i na wschodzie do 13 — podała Wirtualna Polska.

Ostatnim bastionem mrozu będzie pas północny, ale i tam nie ma mowy o białym szaleństwie. Temperatura będzie tylko odrobinę niższa, wyniesie nieco ponad 8 stopni Celsjusza.

Jak informuje IMGW, nad Europą północną oraz południową znajdować się będą niże — jeden z ośrodkiem u zachodniego wybrzeża Islandii, drugi nad Morzem Śródziemnym. Europa centralna dostanie się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem nad Morzem Śródziemnym, natomiast Europa zachodnia oraz środkowo-wschodnia znajdować się będą w obszarze podwyższonego ciśnienia.

RadioZET.pl/wp.pl/maal