Zamknij

Rekordów ciepła nie będzie. Czeka nas... deszczowa i zimna Wielkanoc

Redakcja
29.03.2018 09:29
Pogoda na Wielkanoc
fot. Shutterstock.com

Pogoda na Wielkanoc 2018 nie napawa optymizmem. Do Polski powróciło chłodne, arktyczne powietrze z intensywnymi opadami śniegu. O wiosennej aurze musimy zapomnieć. W Wielkanoc należy spodziewać się niskich temperatur i deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda na Wielkanoc zapowiadała się wręcz bajkowo! W zeszłym tygodniu modele pogodowe zapowiadały, że termometry wskażą około 20 stopni. W Wielkanoc 2018, czyli w niedzielę 1 kwietnia temperatura miała wzrosnąć nawet do 25 stopni. Aktualne prognozy nie są optymistyczne. Do Polski zbliżył się front znad Skandynawii i Rosji. To oznacza chłodne i deszczowe święta Wielkanocne. 

Pogoda w Wielki Piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na północy, wschodzie i miejscami na południu kraju duże i tam opady deszczu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 7 st.C na północnym wschodzie, około 10 st.C w centrum do 14 st.C na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu tam miejscami 4 st.C, 5 st.C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

Pogoda na Wielką Sobotę 

W sobotę w całej Polsce przejściowe opady deszczu. Na północy Polski silny wiatr do 60 km/h. Najzimniej będzie na północy – w okolicach Szczecina i Koszalina tylko 4 stopnie. Najcieplej na południu kraju - w Katowicach termometry wskażą nawet 14 stopni.

Ile wydamy na Święta Wielkanocne? Będzie drożej niż rok temu >>>

Pogoda na Wielkanoc

Pogoda na Wielkanoc przyniesie spory spadek temperatur. Synoptycy zapowiadają w całym kraju opady deszczu, a na zachodzie śniegu. Temperatura we Wrocławiu, Opolu, Zielonej Górze będzie oscylować w okolicach 3-4 stopni. Najcieplejszym regionem Polski będzie północny-wschód, gdzie termometry pokażą 10 stopni. Prędkość wiatru miejscami osiągnie nawet 70km/h.

Co wiesz o wielkanocnych zwyczajach? Sprawdź się i rozwiąż nasz QUIZ.

RadioZET.pl/DG