Zamknij

Cieplej, cieplej, coraz cieplej! Tegoroczna Wielkanoc może być rekordowo gorąca!

Redakcja
24.03.2018 12:43
Pogoda
fot. Pixabay

Pogoda na Wielkanoc może zaskoczyć! Według dwóch ważnych modeli prognostycznych - europejskiego ECMWF i amerykańskiego GFS, w święta termometry w Polsce pokażą nawet... 25 stopni! 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Pierwsze długoterminowe prognozy pogody na tegoroczną Wielkanoc nie napawały optymizmem. Meteorolodzy nie wykluczali opadów śniegu i spadku temperatur do okolic 1 stopnia. Najnowsze modele pogodowe są zgoła odmienne. 

Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 

Amerykański model prognostyczny GFS wskazuje, że mieszkańcy Podkarpacia w Wielką Sobotę mogą liczyć nawet na 22 stopnie. A to nie koniec dobrych informacji! W Wielkanoc 2018, czyli w niedzielę 1 kwietnia temperatura może wzrosnąć nawet do 25 stopni.

Europejski model prognostyczny jest mniej optymistyczny. W sobotę 31 marca termometry wskażą maksymalnie 15 stopni, zaś w centrum: 5-9 stopni. Wzrost temperatur zapowiadany jest na Niedzielę Wielkanocną. Prognoza wyliczona przez ECMWF wskazuje +23 stopnie w Krakowie. 

Zobacz także

Należy pamiętać, że modele meteorologiczne nie dają stuprocentowej pewności na tak wysokie temperatury. Mamy jednak nadzieję, że pogoda na Wielkanoc będzie wyśmienita.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 

RadioZET.pl/DG