Zamknij

Pogoda na Wielkanoc. Temperatura będzie nas rozpieszczać

19.04.2019 20:04
Pogoda na Wielkanoc. Temperatura będzie nas rozpieszczać
fot. Tomasz Kawka/East News

Jakie będą święta wielkanocne w 2019 roku? Pogoda na Wielkanoc zapowiada się bardzo wiosennie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na Wielkanoc. Od piątku do soboty będzie pogodnie i bardzo ciepło. W niedzielę i poniedziałek Wielkanocny na zachodzie będzie ciepło, w centrum i na wschodzie nieco chłodniej i przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Wielkanoc 2019 będzie kształtowana przez płytki niż znad Rosji oraz związany z tym niżem chłodny front atmosferyczny. Nad Polską utrzyma się suche i ciepłe powietrze kontynentalne.

Pogoda na Wielkanoc. Niedziela Wielkanocna

W Niedzielę Wielkanocną temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. na północnym-wschodzie, około 18 st. w centrum do 20 st. na zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu i wybrzeżu, od 10 . do 13 st. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, podczas burz porywisty, w niedzielę z kierunków północnych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na zachodzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura minimalna wyniesie od 3 do 8 st.

wielkanoc

Pogoda na Wielkanoc. Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny termometry pokażą maksymalnie od 15 st. na wschodzie i krańcach północnych, 18 st. w centrum do 20 st. na zachodzie. Chłodniej będzie na Podhalu i wybrzeżu, od 10 do 13 st. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, podczas burz porywisty, z kierunków wschodnich.

poniedzałek

Tuż po świętach w całej Polsce dominować będzie pogoda o zmiennym zachmurzeniu, z przelotnym deszczem i wiosennymi burzami. Towarzyszące burzom opady lokalnie mogą być obfite. Będzie dość ciepło, nasili się jednak wiatr.

RadioZET.pl/PAP/IMGW