Zamknij

Najnowsza prognoza pogody na Wigilię. Jest szansa na białe święta

Redakcja
23.12.2018 14:35
Najnowsza prognoza pogody na Wigilię. Jest szansa na białe święta
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Czy święta Bożego Narodzenia będą białe? To pytanie zadaje sobie chyba każdy Polak. Prognoza pogody na Wigilię 2018 napada optymizmem. Jak podają Polscy Łowcy Burz, 24 grudnia spłynie do Polski arktyczna masa powietrza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, 24 grudnia Polska będzie na skraju niżu znad Wielkiej Brytanii, tylko początkowo na wschodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżowej.

Pogoda w Wigilię 

Z prognoz IMGW wynika, że przelotnych opadów śniegu można spodziewać się na terenie całego kraju. Na wybrzeżu spadnie również deszcz ze śniegiem. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm, miejscami na południu kraju o 5 cm. 

W Wigilię temperatura maksymalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do 2 st. miejscami na zachodzie, południu i nad morzem oraz 3 st. na Opolszczyźnie. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-zachodni.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Pogoda na Sylwestra 2018: Zakopane, Wrocław, nad morzem i w centrum Polski

Polscy Łowcy Burz poinformowali w mediach społecznościowych, że z północnej części kontynentu europejskiego szerokim strumieniem będzie postępować rozległy spływ chłodnej masy powietrza pochodzenia arktycznego o cechach morskich, który zacznie sprzyjać formowaniu się śnieżnych komórek konwekcyjnych nad wodami Morza Bałtyckiego oraz miejscami północną i północno - wschodnią Polską.

Z kolei portal meteoprognoza.pl przedstawił na Twitterze grafikę z najnowszymi obliczeniami maksymalnej pokrywy śnieżnej w nocy z 25 na 26 grudnia. W północno-wschodniej Polsce może spaść od 6 do 19 cm białego puchu. 

Aktualną sytuację pogodową możesz sprawdzać na bieżąco na radiozet.pl

QUIZ: Sprawdź, czy rozpoznasz zmyślone zwyczaje świąteczne

RadioZET.pl/IMGW/Polscy Łowcy Burz/meteoprognoza.pl/DG