Zamknij

Bezchmurnie i raczej ciepło. Pogoda na czwartek

Redakcja
11.10.2018 07:08
Bezchmurnie i raczej ciepło. Pogoda na czwartek
fot. Lizard/Shutterstock

W czwartek w kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 17°C, 18°C na Podlasiu i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 24°C na krańcach zachodnich Dolnego Śląska. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie kraju oraz nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia jest w zasięgu niżu znad Atlantyku, nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrum nad wschodnią Łotwą. Polska jest pod wpływem wspomnianego wyżu, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Zobacz także

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1014 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Pogoda w stolicy

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami, głównie na wschodzie i południu kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3°C na północnym wschodzie kraju do 10°C, 11°C miejscami na zachodzie oraz 12°C nad morzem. Wiatr będzie słaby, na północnym zachodzie kraju umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz także

W czwartek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna 7°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

RadioZET/PAP/JZ