Pogoda na czwartek: Chmury, deszcz i spadek temperatur

Redakcja
14.06.2018 07:08
Pogoda

Pogoda na czwartek, 14 czerwca pod znakiem spadku temperatur. W wielu miejscach w Polsce będzie pochmurno. Należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Polską rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Krańce południowo-wschodnie pozostaną w zasięgu płytkiego niżu znad północno-zachodniej Rumunii, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Nad pozostałą część kraju napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda w czwartek

Na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz okresami opady deszczu, w Karpatach i na południu Lubelszczyzny suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na północy i wschodzie niewielkie, przelotne opady deszczu, a na Podlasiu możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 20 st. do 24 st. Chłodniej na południowym wschodzie i nad morzem: około 19 st., a na Podkarpaciu od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Zobacz także

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na wakacje 2018. Sprawdź szczegóły 

RadioZET.pl/PAP/DG