Pogoda na czwartek i piątek. Nie wszyscy będą zadowoleni

Redakcja
02.05.2018 16:43
Burza
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jak podaje IMGW, krańce zachodnie oraz północne kontynentu będą pod wpływem wyżów. Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Dolnego Śląska nad północ kraju. Oznacza to, że pogoda w najbliższych dniach może się nieco zmienić.

Czwartek – burze od Śląska po Mazury

W czwartek niebo będzie bardziej zachmurzone, niż poprzedniego dnia. Miejscami przelotne opady deszczu, a w pasie od Śląska przez centrum po Mazury burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na zachodzie i Pomorzu, około 25 st. w centrum, do 29 st. na Mazowszu i Rzeszowszczyźnie. Chłodniej na wybrzeżu: od 14 st. do 17 st. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h, możliwe pojedyncze porywy do 100 km/h.

Nocą nad morzem nawet 3 stopnie

Noc z czwartku na piątek będzie chłodna. Temperatura minimalna od 3 st., 5 st. na Pomorzu Zachodnim, około 10 st. w centrum, do 13 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek lekkie ochłodzenie i deszcz

W piątek przelotne opady w całym kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. na Pomorzu, w Wielkopolsce i Mazurach, około 20 st. w centrum, do 24 st. na Rzeszowszczyźnie. Chłodniej na wybrzeżu: od 12 st. do 14 st.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/strz