Zamknij

Majówka 2017: pogoda na długi weekend majowy w Polsce

Redakcja
04.04.2017 12:55
pogoda na majówkę 2017
fot. sxc.hu

Pogoda na majówkę 2017 zapowiada się słonecznie czy deszczowo? Sprawdzamy długoterminowe prognozy dla Polski. Sprawdź przewidywania synoptyków na długi weekend majowy i zaplanuj, gdzie jechać.

Jaka pogoda będzie w majówkę 2017? Długi weekend majowy już blisko, więc zastanawiamy się, jak wykorzystać ten czas. Dla wielu Polaków tradycją stały się majówkowe wyjazdy w góry czy nad morze. Chętnie też spędzamy czas w domkach letniskowych z dala od miasta, urządzając pierwsze grille czy ogniska. Nic dziwnego, że to właśnie majówka uważana jest za początek sezonu grillowego. Jednak wszystko zależy od pogody. Sprawdzamy, jaka jest długoterminowa prognoza na długi weekend majowy.

Majówka 2017 w górach?

Wielu Polaków na długi weekend majowy wybiera się w góry. W tym roku prognoza dla regionów górskich wygląda obiecująco. Na Małopolsce końcówka kwietnia i pierwsze dni maja będą raczej słoneczne, z częściowym zachmurzeniem., choć po 2.05. zachmurzenie może być duże i mogą wystąpić niewielkie opady deszczu. Temperatury od 15 do 17 stopni w dzień i ok. 4-6 w nocy.

Na Podkarpaciu jeszcze cieplej, nawet 21 stopni - tak zapowiada się końcówka kwietnia i początek maja. Przez cały czas dużo słońca, choć 2.05. może pokropić. W nocy nawet 7-8 stopni C.

W województwach południowo-zachodnich od 15 do 20 stopni. W tym regionie najchłodniejszy będzie okres 3-4 maja: 15-16 stopni i możliwe niewielkie opady deszczu.

Pogoda nad morzem

Niektórzy wybierają się nad Bałtyk. Tam będzie chłodniej - z temperaturą ok. 13-14 stopni i małym zachmurzeniem w województwie pomorskim, 14-15 w Koszalinie. Więcej słońca w końcówce kwietnia, jednak także początek maja będzie ładny, choć z większą ilością zachmurzeń, ale bez istotnych opadów.

Prognoza na długi weekend majowy w centrum kraju

W centrum Polski koniec kwietnia - podobnie jak w reszcie kraju - będzie cieplejszy, niż początek maja. Spodziewać się można 19-21 stopni w dzień i ok. 5-8 w nocy. Występować będzie częściowe zachmurzenie, choć 29.04 w całym regionie będzie najmniej chmur. Początek maja przyniesie lekkie ochłodzenie - do ok. 15-18 stopni, ale w dalszym ciągu nie zapowiada się na większy deszcz. Tylko 3-4.05. większe zachmurzenie z możliwymi przelotnymi opadami.

Jak widać, długoterminowa pogoda na długi weekend majowy wygląda ciekawie, jednak przez cały czas warto śledzić nowsze prognozy synoptyków.

RadioZET.pl/ekologia.pl/SA