Zamknij

Raczej słońce, czasem deszcz, najwyżej 20 stopni - wstępna prognoza na długi weekend

Redakcja
25.04.2017 14:30
Pogoda
fot. Flickr

W większości słonecznie i pogodnie, choć momentami pojawi się zachmurzenie, opady deszczu, a nawet burze. Średnia temperatura w granicach kilkunastu stopni, najwyżej 20 z niewielkim okładem - tak przedstawiają się wstępne prognozy meteorologiczne na długi weekend majowy.

Zobacz także

Wstępne prognozy zakładają stopniową poprawę pogody i ocieplenie w najbliższych dniach, co nie oznacza bynajmniej jednak upałów. Temperatura - w zależności od ośrodka badawczego - będzie oscylować w granicach 12-18 stopni, w porywach do 20.

Gdzieniegdzie burze

Jak przewidują synoptycy TVN Meteo, "przez większą część długiego weekendu będziemy mogli cieszyć się słońcem, ale lokalnie mogą pojawiać się przelotne niewielkie opady deszczu. Najgorsza aura ma być w niedzielę 30 kwietnia, ponieważ wtedy będzie padać w znacznej części kraju, a lokalnie mogą także pojawiać się burze".

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

I tak: w sobotę i niedzielę temperatura wahać się będzie - 8 stopni na wschodzie i 10 na północy kraju, do 14-15 w regionach zachodnich. Z kolei w dniach 1-3 maja, temperatura wzrośnie - termometry zanotują co najmniej 11 stopni (Suwalszczyzna, północ, wschód). Najcieplej ma być na zachodzie i na południu Polski - 17, a nawet 18 stopni.

Dolny Śląsk najcieplejszy

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje, że w niektórych częściach kraju, przede wszystkim na południu, temperatura może być nawet wyższa.

- Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku temperatura może osiągać nawet powyżej 20 stopni, zwłaszcza 2 i 3 maja - mówi Grażyna Bebłot z katowickiego oddziału IMGW, dodając, że w tym tygodniu pogoda będzie "raczej kwietniowa, a więc zmienna". 

Zatem w większości regionów ta majówka ma być pogodna, ale nie gorąca i upalna. Wyższych temperatur spodziewajmy się dopiero w pierwszej połowie maja.

RadioZET.pl/TVN Meteo/MP