Zamknij

Pogoda na Lany Poniedziałek: Możliwy przelotny deszcz. Nadal ciepło

Redakcja
22.04.2019 09:17
Pogoda na dziś - Lany Poniedziałek
fot. ventusky.com

Pogoda na dziś - Lany Poniedziałek. 22 kwietnia temperatura od 12 do 19 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany z kierunków wschodnich. Na wschodzie i południu możliwe przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Pogoda w Lany Poniedziałek jest kształtowana przez rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Śródziemnym, tylko nad część północno-wschodnią kraju sięga wyż znad Rosji. Utrzyma się nad nami chłodne, a na południowym wschodzie także wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na dziś - Lany Poniedziałek 

W Lany Poniedziałek na południowym wschodzie, południu i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południowym wschodzie i południu możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 15 st.C na południowym wschodzie i miejscami na wybrzeżu do 19 st.C na Pomorzu Zachodnim, na obszarach podgórskich Karpat i na Helu od 12 st.C do 15 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, po południu porywisty, z kierunków wschodnich.

W poniedziałek w Warszawie, zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 6 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, wschodni.

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP