Zamknij

Pogoda: Wyż Katharina nad Polską. Miejscami może popadać deszcz

Dominik Gołdyn
14.04.2019 08:36
Pogoda: Wyż Katharina nad Polską. Miejscami może popadać deszcz
fot. Pixabay

Pogoda na dziś - niedziela 14 kwietnia. Synoptycy prognozują rozpogodzenia. Cieplej, od 8 do 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany. Na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wyż Katharina znad Skandynawii kształtuje pogodę w Polsce. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Pogoda w niedzielę, 14 kwietnia 

W niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie kraju synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, opady deszczu, stopniowo zanikające. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 8°C miejscami na północy i terenach podgórskich Karpat do 12°C, 13°C na południowym zachodzie i zachodzie, chłodniej lokalnie na wybrzeżu: 6°C, 7°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, na zachodzie wybrzeża w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Dolnym Śląsku początkowo duże. Temperatura minimalna od -4°C na północnym wschodzie do 2°C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Zobacz także

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna -1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Ciśnienie w południe, w stolicy, wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

RadioZET.pl/IMGW/PAP