Zamknij

Pogoda. Deszcz ze śniegiem. Na termometrach maksymalnie 10 st. C

Redakcja
13.04.2019 08:26
Pogoda. Deszcz ze śniegiem. Na termometrach maksymalnie 10 st. C
fot. Shutterstock

W sobotę popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Na termometrach od 2 st., 3 st. na Przedgórzu Sudeckim i 5 st. na Dolnym Śląsku oraz nad morzem do 9 st. w centrum i 10 st. na północnym wschodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Na południu, południowym zachodzie i miejscami w centrum deszcz lub deszcz ze śniegiem. Na obszarach podgórskich i w górach głównie opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Nizinie Szczecińskiej okresami duże i możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na Przedgórzu Sudeckim i 5 st. na Dolnym Śląsku oraz nad morzem do 9 st. w centrum i 10 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na Dolnym Śląsku całkowite. W południowo zachodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na obszarach podgórskich i w górach śniegu. Przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz możliwy także na Pomorzu Zachodnim. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie i -1 st. w kotlinach górskich oraz na Pomorzu Gdańskim, od 0 do 2 st. na przeważającym obszarze kraju, do 3 st. na południu i nad morzem oraz 4 st. na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem dość silny i porywisty, północno-wschodni.

PROGNOZA POGODY

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

RadioZET.pl/PAP