Pogoda. Miejscami słaby deszcz. Na termometrach do 20 st.

Błażej Makarewicz
23.03.2019 08:40
Pogoda. Miejscami słaby deszcz. Na termometrach do 20 st.
fot. Shutterstock

Sobota w większości kraju będzie ciepła. Jedynie miejscami może popadać lekki deszcz. Na termometrach nawet do 20 st.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w drugiej części nocy na północy również rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, zanikające od północy. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. na północy do 5 st., 6 st. na południu i w centrum kraju. Wiatr słaby, na północy umiarkowany i porywisty, na północy północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni, skręcający na północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na zachodzie rozpogodzenia. Na wschodzie oraz miejscami południowym zachodzie i północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na północy do 11 st., 12 st. na południu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

PROGNOZA POGODY

W sobotę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe, przejściowo umiarkowane, wieczorem od północnego zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st., lokalnie na przedmieściach około 2 st., 3 st. Wiatr początkowo słaby, południowo-zachodni, po przejściu frontu umiarkowany, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/BM