Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na ferie zimowe. Dzieci będą zadowolone!

13.01.2018 19:48
xxx wiadomosci

Pogoda na ferie zimowe. Ten temat interesuje każdego, zwłaszcza uczniów planujących wypocząć od szkolnych zajęć. Mamy dla nich dobre wieści! Aura w niektórych regionach Polski okaże się łaskawa, a z nieba spadnie biały puch. 

Pogoda na ferie zimowe. Dzieci będą zadowolone! fot. East News
Zagłosuj

Spędzisz ferie zimowe w górach?

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie przeważnie małe, na wschodzie okresami umiarkowane lub duże. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 0 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i zachodzie oraz na wybrzeżu. 

W stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -3 stopnie Celsjusza.

pogo fot. Pogodynka

Pogoda w pierwszy tydzień ferii

W poniedziałek ferie zimowe zaczynają uczniowie czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jak informują meteorolodzy TVN Meteo, w poniedziałek w Warszawie temperatura w ciągu dnia będzie oscylować wokół -2 stopni Celsjusza. Wartości na termometrach będą rosnąć aż do piątku, gdy wskażą 4 stopnie. 19 stycznia prognozowane są opady śniegu, który będzie jednak bardzo szybko topniał. 

– Dolnośląskie, opolskie i zachodniopomorskie – te województwa będą mogły liczyć na śnieg. Dla Warszawy prognozujemy opady śniegu dopiero w kolejnych dniach, będą one słabsze niż na zachodzie kraju – mówi synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Pogoda na ferie w górach 

Jak podaje IMGW, w pierwszym tygodniu ferii w 2018 roku w Zakopanem temperatura będzie wahać się od -10 do -2 stopni Celsjusza. Na środę zapowiadane są słabe opady śniegu.

W Beskidach po ostatnim ociepleniu śniegu jest niewiele, choć właściciele ośrodków narciarskich wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, by dośnieżyć trasy. Działają wyciągi. - Myślę, że pogoda przyjdzie z pomocą. Przewidywane jest ochłodzenie i temperatury poniżej zera. Na stokach narciarskich jest i będzie śnieg – zapewnił rzecznik magistratu w Wiśle Łukasz Bielski.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo/DG 

Oceń