Pogoda na ferie zimowe. Dzieci będą zadowolone!

Redakcja
13.01.2018 19:48
Pogoda na ferie zimowe. Dzieci będą zadowolone!
fot. East News

Pogoda na ferie zimowe. Ten temat interesuje każdego, zwłaszcza uczniów planujących wypocząć od szkolnych zajęć. Mamy dla nich dobre wieści! Aura w niektórych regionach Polski okaże się łaskawa, a z nieba spadnie biały puch. 

Zagłosuj

Spędzisz ferie zimowe w górach?

Liczba głosów:

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie przeważnie małe, na wschodzie okresami umiarkowane lub duże. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 0 stopni Celsjusza na południowym zachodzie i zachodzie oraz na wybrzeżu. 

W stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna -3 stopnie Celsjusza.

pogo
fot. Pogodynka

Pogoda w pierwszy tydzień ferii

W poniedziałek ferie zimowe zaczynają uczniowie czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jak informują meteorolodzy TVN Meteo, w poniedziałek w Warszawie temperatura w ciągu dnia będzie oscylować wokół -2 stopni Celsjusza. Wartości na termometrach będą rosnąć aż do piątku, gdy wskażą 4 stopnie. 19 stycznia prognozowane są opady śniegu, który będzie jednak bardzo szybko topniał. 

Zobacz także

– Dolnośląskie, opolskie i zachodniopomorskie – te województwa będą mogły liczyć na śnieg. Dla Warszawy prognozujemy opady śniegu dopiero w kolejnych dniach, będą one słabsze niż na zachodzie kraju – mówi synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Pogoda na ferie w górach 

Jak podaje IMGW, w pierwszym tygodniu ferii w 2018 roku w Zakopanem temperatura będzie wahać się od -10 do -2 stopni Celsjusza. Na środę zapowiadane są słabe opady śniegu.

W Beskidach po ostatnim ociepleniu śniegu jest niewiele, choć właściciele ośrodków narciarskich wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, by dośnieżyć trasy. Działają wyciągi. - Myślę, że pogoda przyjdzie z pomocą. Przewidywane jest ochłodzenie i temperatury poniżej zera. Na stokach narciarskich jest i będzie śnieg – zapewnił rzecznik magistratu w Wiśle Łukasz Bielski.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo/DG