Zamknij

Będzie nawet 16 stopni! Pogoda na najbliższe dni

Redakcja
22.02.2017 15:24
Będzie nawet 16 stopni! Pogoda na najbliższe dni
fot. Pexels

Dobre wiadomości dla wszystkich zmarzluchów. Koniec lutego przyniesie spore ocieplenie. W niektórych regionach Polski będzie nawet 15 stopni!

Prognozy pogody w końcu nastrajają optymistycznie. W ostatnim tygodniu lutego czekają nas pogodne, słoneczne dni. Gdzie będzie najcieplej? A gdzie jeszcze nie będzie czuć wiosny w powietrzu?

Już w poniedziałek 27 lutego mieszkańcy południowej części kraju będą mogli głęboko w szafie zostawić grube buty i czapki. W Krakowie będzie świecić słońce, a temperatura przekroczy 12 stopni. Równie ciepło będzie w Opolu, Katowicach i Wrocławiu. W tym ostatnim spodziewane są jednak opady deszczu – tak w całej Polsce północnej, gdzie temperatura przekroczy co prawda 5 stopni, ale mieszkańcy tych regionów muszą być przygotowani na deszcz.

We wtorek 28 lutego zachmurzenie będzie utrzymywało się tylko w północnej części kraju. A sam deszcz? Jedynie w Suwałkach. Temperatury? W Krakowie aż 15 stopni, w Warszawie 11. Tak samo w Lublinie, Łodzi i Poznaniu. Najzimniej w Suwałkach i Trójmieście, bo 9 stopni.

Środa 1 marca przyniesie niestety deszcz, ale jedynie w zachodniej części kraju. Najcieplej ponownie w Krakowie – aż 16 stopni, choć trzeba liczyć się z zachmurzeniem. W Warszawie 12 stopni. Najzimniej w Zielonej Górze – jedynie 8 stopni. I do tego mocny deszcz.

RadioZET.pl/SI/Twojapogoda.pl