Pogoda na niedzielę: Kolejne załamanie pogody

Redakcja
30.06.2018 16:16
Pogoda
fot. Pixabay

Pogoda na przełomie czerwca i lipca nie zachwyca. 1 lipca należy spodziewać się kolejnego ochłodzenia i intensywnych opadów deszczu. IMGW wydał ostrzeżenia dla dwóch województw. Pogoda na niedzielę 1 lipca - sprawdź szczegóły. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w weekend nie zachęca do wakacyjnych wypadów. Jak podaje IMGW, Polska jest na skraju wyżu znad Morza Norweskiego. Jedynie na krańcach wschodnich zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy. Z północy napływa przetransformowana masa zimnego powietrza pochodzenia arktycznego.

Pogoda na 1 lipca 

W niedzielę 1 lipca zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów w pasie od Mazowsza po Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Na tym obszarze prognozowana wysokość opadów miejscami około 15 mm, a w Karpatach około 20 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Zobacz także

Temperatura maksymalna od 17st. do 20 st., chłodniej na północnym wschodzie i Podhalu: 12 st., 13 st. oraz w kotlinach sudeckich: 14 st., 16 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w całym kraju porywisty, na wybrzeżu porywy do 60 km/h, północny i północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna około 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/DG