Zamknij

Pogoda w niedzielę. Deszcz i chłód. Na termometrach nawet 12 stopni!

Redakcja
26.08.2018 09:25
Deszcz
fot. Pixabay

Pogoda w niedzielę nie będzie przypominać letniej aury. W całej Polsce synoptycy prognozują opady deszczu. Na termometrach zauważymy gwałtowny spadek temperatur. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje IMGW, niemal cała Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, a na południowym wschodzie oddziałowuje płytki niż z pofalowanym frontem atmosferycznym. Jedynie krańce południowo-zachodnie dostają się w zasięg klina wyżu znad zachodniej Europy. Do Polski napływa chłodna i wilgotna, polarna morska masa powietrza.

Pogoda w niedzielę: zimno i deszczowo 

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady deszczu, w województwach południowych okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm w województwach: Śląskim, Małopolskim, Świętokrzyskim i Podkarpackim.

Temperatura maksymalna od 15 st. miejscami na Podlasiu i Mazowszu do 22 st. na wschodzie Lubelszczyzny. Nad morzem około 18 st., w obszarach podgórskich do 13 st.

Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Zobacz także

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

RadioZET.pl/PAP/IMGW/DG